Sayın Vali Vekilimiz Necmettin YALINALP Başkanlığında Kurul üyelerimizin de katılımıyla 29.06.2017 tarihinde “Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurulu” toplantısı gerçekleştirilmiştir.

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 2017 yılında yapılan uyuşturucu ile mücadele çalışmaları değerlendirilmiş olup, sonrasında Başbakanlık Basın, Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü tarafından yerel medyada madde bağımlılığına dair çıkan haberlerin sunumu yapılmıştır.

Uyuşturucu madde suçlarının toplum üzerindeki olumsuz etkileri göz önüne alındığında bu alandaki mücadelenin devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte kapsamlı şekilde yürütüldüğüne dikkat çekilen toplantıda, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu İle Mücadele Günü hakkında Müdürlüğümüz ve diğer üye Kurumlarımızca yapılan, yapılabilecek çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulunulmuştur.

İlimizde uyuşturucu ile mücadele konusunda duyarlı olan kişi veya kurumların ödüllendirilmesine karar verilmiş olup, bu konuda hazırlanan formata istinaden yapılan çalışmalar değerlendirilmiştir.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda Kurul üyesi Kurumlarımızca ileriki dönemlerde yürütülecek olan faaliyetlerin önemine vurgu yapılarak toplantı sonlandırılmıştır.

TRABZON HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ