Yarınlarımızın daha sağlıklı olması için anne sütünün bebek beslenmesindeki önemini vurgulamak amacıyla tüm dünyada 1-7 Ekim Haftası “ Dünya Emzirme Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Bu kapsamda hafta boyunca ilimizde anne sütü ve emzirme ile ilgili çeşitli etkinlikler ve aktiviteler yapılmış olup konunun önemine dikkat çekilmiştir. İl Sağlık Müdürlüğü olarak il genelindeki tüm TSM’ler ve doğum yapan hastanelerde anne sütünün teşviki konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlikler düzenlenmiş ve eğitimler yapılmıştır. Ayrıca Trabzon TRT Radyosunda, emzirme haftası nedeniyle program düzenlenmiş annelere; anne sütünün önemi ve faydaları hakkında bilgiler verilmiştir.

12.10.2017 tarihinde Müdürlüğümüz tarafından Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi Kadın- Doğum Servisi ve bazı ASM’ler ziyaret edilerek, doğum yapan annelere özellikle ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi gerektiği vurgulanmıştır. Annelere bebekleri için küçük hediyeler ve anne sütüyle ilgili bilgilendirme broşürleri dağıtılmıştır.

Amacımız tüm bebeklerimizin ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmeleri, 6. aydan en az 2 yaşına kadar ek gıdalar ile birlikte anne sütüne devam edilmesini sağlamaktır.

BEBEK ANNE İÇİN, ANNE SÜTÜ DE BEBEK İÇİN BİR MUCİZEDİR.

TRABZON İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ